Atölye ve Grup Çalışmaları

Uzman Klinik Psikolog Gözde ŞAMATACI bireysel psikoterapi çalışmalarının yanı sıra, aşağıdaki çalışmaları da yürütmektedir.

  • Ebeveynliğe Uyum Atölyeleri

Yeni doğum yapmış, 0-2 yaş bebeği olan veya hamilelere yönelik olarak, ebeveynlik becerileri ile ilgili kaygıların çalışıldığı, aile yaşam döngüsündeki bu sürece ve yeni aile düzenine psikolojik uyumun amaçlandığı, çift veya bireysel olarak katılım sağlanabilen çalışmaları içerir. Çalışmalar haftada bir gün bir kaç hafta sürecek şekilde planlanır. Genel olarak doğal ebeveynlik yaklaşımı benimsenmekte, çalışmalar bu yaklaşım doğrultusunda gerçekleşmektedir.

  • Sanatla Dışavurum ve Farkındalık Atölye Çalışmaları

Sanatla dışavurum tekniklerinin ve farkındalık egzersizlerinin kullanıldığı, bireyin kendisini tanımasına imkan tanıyan etkinliklerden oluşan, farkındalık atölye çalışmalarını içermektedir. Bu çalışmalar bir ya da iki günlük çalışmalardır. Terapi amacı gütmez. Bireyin bu egzersizleri tanımasına ve deneyimlemesine fırsat tanır.

  • Grup Danışmalığı

Benzer tekniklerin kullanıldığı ve süreğen olan grup danışmanlığı çalışmalarını içermektedir. Bu çalışmalar belirli bir sayıda danışanla kapalı grup halinde devam etmektedir. Haftada bir gün grup içi danışmanlık sürecini içermektedir. Süreç ihtiyaca göre çalışmalar sırasında belirlenmektedir.

Bilgi ve kayıt için:

gozdesamataci@gmail.com